Derneğimiz, Barış İçin Akademisyenler adına 2016 SODEV İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülünü aldı
Ocak 22, 2017
Askeri darbelerde dahi rastlanmayan bu kıyımı şiddetle kınıyoruz.
Şubat 8, 2017

Yönetim Kurulundan…

Sayın Üyemiz,

1-24 Aralık 2016 günü yapılan genel kurul sonrası yönetim kurulu Başkan Tahsin Yeşildere (İ.Ü.), Bşk. Yard. Esen Aslandoğan (M.Ü.), Genel Sekreter Gülhan Türkay Hoştürk (İ.Ü.), Sayman Sinan Alçın (Kültür Ü.), üyeler; Bekir Kocazeybek (İ.Ü.), Hacer Ansal (Işık Üniv.), Özgür Ulus Mutlu, Karadağ (Acıbadem Ü.), Refik Baysal (MSGSÜ) Ali Kerem Saysel (B.Ü.), Naz Çavuşoğlu (İ.Ü.), Nuri Bulent Ersoy (B.Ü.), Bekir Aşık (Beykent Ü. ), ‘den oluşmuştur.

2- Derneğimizin yıllık aidatı genel kurulumuzda ayda 15TLX12=180TL olarak belirlenmiştir. Dernek aidatlarınızı maaş aldığınız bankanıza ekteki otomatik talimat dilekçesini vererek ödemeniz sizlere hiçbir külfet getirmeyecektir. Bu durum derneğimiz yönetim kurulunun aylık bütçesini bilmesi açısından da önemlidir. Ayda 15 TL gibi çok cüzi miktardaki ödentiniz sizlerin bütçenizi de etkilemeyecektir. Lütfen aidatlarınızı her ay(15 TL) çalıştığınız bankanıza talimat vererek ödeyebilirsiniz. Ekte gönderdiğimiz dilekçe örneğini doldurmanız ve bizzat kendinizin elden bankaya talimat vermeniz yeterli olacaktır ( IBAN numarası da yer almaktadır. İş Bankası dışında bir başka bankadan havale yapacak üyelerimiz IBAN numarasını kullanacaklardır. Bazı bankalar İBAN nosu istemektedir. Hiçbir havale ücreti ödenmemektedir). Ancak isteyen üyemiz aidatını tek seferde de ödeyebilir. Derneğimiz mali açıdan oldukça zor durumdadır.

Sizlerden isteğimiz bizleri manevi ve maddi desteklemenizdir. Bu nedenle katkılarınız çok çok önemli olacaktır. Bugüne kadar bu maddi olumsuzluğu sizlere yansıtmak istemedik. Üye aidatlarını gerek bir seferde gerekse banka talimatı üzerinden düzenli ödeyen üyelerimize candan teşekkür ederiz. Ayrıca genel kurulumuza katılan demokratik haklarını kullanan üyelerimize de candan teşekkürlerimizi sunarız.

3-Üyelik bilgilerinizin güncellenmesi konusunda yönetim kurulumuz çalışmaya başlamıştır. ünvan, adres, TC kimlik numaranız, mail adres değişikliği, üniversite değişikliği veya emeklilik vb. değişikliği olan üyelerimizin bu değişiklikleri [email protected] adresine bildirmelerini önemle rica ederiz.

4-2014-2016 dönem faaliyet raporunu ilişikte bilgilerinize sunuyoruz. değerlendirmeniz bizim için önemlidir. Ayrıca yakın çevrenizdeki öğretim elemanlarını derneğimize üye olmaları konusunda teşvik etmenizi dileriz.

5-Derneğimizin “univder” adı altında facebook ve twitter hesapları da Bulunmaktadır. . Ayrıca www.univder.org adresinden de bizi takip edebilirsiniz. 2014-2016 faaliyet raporuna ulaşabilir Aralık 2016 ve Ocak -2017 arasındaki etkinliklerimizi görebilirsiniz.

Üniversiteler zor bir süreç içinden geçmektedir. Rektörlerin belirlenmesindeki değişiklikler, OHAL ve KHK ile hak ihlallerine uğrayan akademisyenler, doçentlik yabancı dil sınav hırsızlığı, atama ve yükseltmelerde, kadro ihtiyaçlarında ahbap çavuş ilişkilerinin öne çıktığı dönemleri yaşıyoruz. Bu olumsuzlukları birlikte olursak demokratik mücadelemizi daha güçlü yapabiliriz. Bu nedenlerle sizlerden alacağımız maddi ve manevi güç bizlere daha fazla çalışma heyecanı verecektir. Katılımınızı bekler saygılar sunarız.

 

Üniv. Öğretim Üyeleri Derneği Yönetim Kurulu

 

Ek:1: Bankanıza vereceğiniz otomatik aidat ödeme dilekçesi

Ek:2: Üyelik Başvuru Formu