8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği
Mart 6, 2019
Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği: Akademisyen Üstel ve Altınel’e özgürlük
Temmuz 17, 2019

Füsun Üstel’e Özgürlük

Evrensel hukuka, bilimsel çalışmaya ve fikir özgürlüğüne aykırı bu kararı şiddetle kınıyoruz

Prof.Dr.Füsun  Üstel 2016 yılında “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı barış çağrısı yapan binlerce akademisyenden biri ve 2017 yılında başlayan ve halen devam eden yargılama sürecinde, 1 yıl 3 aylık ertelemesiz hapis cezası İstinat mahkemesi tarafından onandı. Barış imzacısı ve Çağlayanda yargılanmaya devam eden onlarca üyesiyle ÜNİVDER hep meslektaşlarının yanında oldu, duruşmalarda destek verdi ve KHK’lı meslekdaşlarıyla yanyana durdu.
İnanılmaz derecede hukuk dışı , keyfi, subjektif iddianame barış isteyen, ifade özgürlüğünü kullanan akademisyenlere ceza yağdırdı.
Prof.Dr. Füsun Üstel öğrencileri, doktora tez öğrencileri için ilmek ilmek akademik çalışmayı, dostluğu, samimiyeti ve sevecenliği paylaşmış bir bilim kadını bir akademisyendir. Meslekdaşımız olarak hem akademik etkinliklerde, bilimsel çalışmalarında hem de Çağlayan Adliyesi’de duruşmalarda çalışkanlığı, mütevazı tavrı, dostluğu,desteği ve cesaretiyle her zaman takdir ettiğimiz bir bilim kadınıdır.

Evrensel hukuka, bilimsel çalışmaya ve fikir özgürlüğüne aykırı bu kararı şiddetle kınıyoruz ve Füsun Üstel’e özgürlük istiyoruz.

Saygıyla duyurulur.

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği

Yönetim Kurulu

Haber: https://www.evrensel.net/haber/375307/universite-ogretim-uyeleri-dernegi-prof-dr-fusun-ustele-ozgurluk